İdris Şahin: MHP tabanı ile aynı dili konuşmuyor

270220151658205534138_2

MHP tabanın partinin milletvekilleri ile aynı dili konuşmadığını belirten Şahin, ” İç güvenlik paketine MHP yönetiminin karşı çıkmasına tabanın anlam veremediğini” söyledi.

MHP TABANI İLE AYNI DİLİ KONUŞMUYOR

Taban Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekilleriyle aynı dili konuşmuyor. Tabandaki MHP’liler ve ülkücü kesim MHP’nin Güneydoğu’da olan özellikle alan hâkimiyetinin kaybedildiğine ve PKK ile etkin mücadele edilemediğine yönelik iktidar partisini eleştirmelerine rağmen, şimdi alanda çok daha güçlü  bir şekilde mücadele edebilecek kolla bir kısım yetkililerin tanınıyor olmuş olmasını, molotof atılana, yüzünü kimliğini gizlemek sahikiyle tamamen örtene hapis cezasının getiriyor olmuş olmasına ve terörle mücadele kanunundaki bir takım cezaların artırılmasına ilişkin yapılan düzenlemelerine Milliyetçi Hareket Partisi’nin yönetiminin nasıl karşı çıktığını onlarda anlayamıyor.

PAKETE İRADESİ DIŞINDA KARŞI ÇIKIYOR

Bir şekliyle akıl tutulmasının olduğu noktasında bir kanaatleri var alandakilerin. Dolayısıyla ben şunu özellikle ifade edeyim ki Milliyetçi Hareket Partisi gerçekten şu anda kendi iradesinin dışında başka bir kısım derin akılların kendilerine bir kısım dayatmalarda bulunduğu kanaatindeyim. Bu kanun tasarısına karşı olmalarının gerekçesi olarak. Aksi taktirde yapılan düzenlemelere normal şartlarda Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanındaki insanlığın karşı çıkmadığı gibi üst yönetiminin de karşı çıkmaması gerekiyor.