Şahin Hollanda Parlamentosu AB Komisyonu Heyeti ile görüştü

AK Parti Çankırı Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Av. İdris ŞAHİN Alexander Pechtold başkanlığındaki Hollanda Parlamentosu Avrupa Birliği ile ilişkiler Komisyonu üyesi milletvekillerinden oluşan heyet ile TBMM’de görüştü. Heyette Pechtold’un yanı sıra Hollanda Temsilciler Meclisi üyeleri Raymond Knops, Mark Verheijen, Marit Maij, Sharon Gesthuizen, Sybrand van Haersma Buma ve Pieter Omtzigt yer aldı.

8212141334

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anayasa Komisyonu toplantı salonunda geçen görüşmede ŞAHİN yaptığı selamlama konuşmasında heyeti Türkiye’de ve TBMM’de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, toplantının devamında heyet üyesi milletvekillerinin özellikle yeni anayasa çalışmaları, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği ve AB ile müzakereler çerçevesinde yürütülen reform çalışmaları haknda yönelttikleri sorular ile ilgili olarak görüşlerini dile getirdi.

 

Anayasa Komisyonu Başkan vekili  ŞAHİN, toplantının devamında heyet üyelerine Türkiye’de son yıllarda yaşanan olumlu gelişmelerin Avrupa’dan bakıldığında nasıl görüldüğünü ve Türkiye’nin AB’ye üyeliği hakkındaki görüşlerini sorma fırsatı buldu ve görüşme verimli bir fikir alışverişi sonrasında karşılıklı hediye teatisi ile sona erdi.

 

Milletvekili Şahin, Hollanda heyetine Çankırı’nın meşhur kaya tuzundan yapılma gece lambasını hediye ederken Çankırı’yı Türkiye’nin Tuz Başkenti olarak tanıtıp heyete tuzun faydaları hakkında bilgi verdi.