23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlaması

23 Nisan Türkiye’de demokrasi ve cumhuriyetin temelinin atıldığı tarihtir. Milletimiz tarih boyunca çok şanlı, ihtişamlı dönemler yaşadığı gibi, çok sancılı zorlu mücadelelerle de karşılaşmıştır. Her zaman imkansızlıklar içinde dahi pek çok başarıyı gerçekleştirmiş onurlu bir millet olmuş, her türlü olumsuzluğa millet olma bilinciyle yaklaşmıştır. Bundan 94 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır.

 

Bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocuklarımızı; milli ve manevi değerlerine bağlı, yeni düşüncelere açık, üretmesini ve paylaşmasını bilen birer aydın olarak yetiştirmek, ülkemizin ve dünyamızın geleceği için yapabileceğimiz en hayırlı ve insani yatırım olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı olan Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurucu üyelerini, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve milletvekillerimizi şükranla anıyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.