Şahin, AYTAÇ işçilerini Bakanla buluşturdu

Milletvekillimiz Bakan Çelik ile Aytaç İşçilerini  bir araya getirdi.

7159322565

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aytaç İşçileri Milletvekilimiz aracılığı ile sorunlarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e ilettiler. İşçiler, özellikle işletmede yaşanan sorunların ve yaşadıkları sıkıntıların biran önce çözüme kavuşturulması konusunda hem yasal imkânlardan yararlanmak hem de Çalışma Bakanlığının konuya ilişkin girişimlerde bulunmasını talep ettiler.

İşçileri dinleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaklaşan mübarek ramazan ayı öncesinde bir kısım girişimlerde bulunarak sonucu sendika ve milletvekili arkadaşlarla paylaşacağını özellikle mevzuattan kaynaklanan önemli gelişmelerin biran önce gerçekleşmesi için çaba göstereceğini söyledi. Görüşmede Milletvekillerimiz Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz in yanı sıra Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Öz Gıda İş Sendikasının yöneticileri ve İşyeri temsilcileri de bulundular.

Bundan sonraki süreçte işletmenin görüşü alınarak, işçi ve işverenin görüşleri, Çalışma Bakanlığının çabaları, mevzuatın gerekleri gündemde olgunlaşmış olarak işçilerle paylaşılacak ve kalıcı bir çözüm üretilmeye çalışılacak.